В Євросоюзі заборонять пластикові одноразові трубочки, столові прилади, ватяні палички і мікропластік в   косметиці і миючих засобах, а також біорозкладаний пластик.

 Європейський парламент прийняв підсумкову версію пластикової стратегії Євросоюзу. В основі стратегії лежить   ідея циклічної економіки: виробляти менше відходів, а більшу частину сміття, що викидається, переробляти. За   стратегію проголосували 597 євродепутатів, проти – лише 15.

 «Ми їмо, п'ємо і дихаємо пластиком щодня. З іншого боку, без пластику ми не зможемо уявити своє життя: з   його  допомогою ми можемо, наприклад, зберігати кров на станціях переливанні крові або уникнути псування   продуктів. Однак мова йде про те, щоб змінити наше поводження з пластиком і його наслідками. Ми повинні   змінити виробництво і споживання пластику», – заявив євродепутат Карл-Хайнц Флоренц.

Окремий пункт стратегії, яку депутати ще остаточно доопрацюють найближчим часом, є використання біорозкладаного пластику. На думку парламенту, біорозкладані полімери не вирішують проблему пластикового забруднення і не повинні використовуватися в Євросоюзі. 

«Важливо те, що ЄС не вважає біорозкладані товари адекватною заміною одноразовому пластику. Це й насправді фейковий альтернатива: біорозкладані полімери або розпадаються на частинки мікропластіку, посилюючи пластикове забруднення, або робляться буквально з їжі на кшталт кукурудзяного крохмалю», - зауважив Олексій Кисельов, експерт проекту «Нуль відходів» Greenpeace.

До відома. Шведська компанія Ikea планує до 2020 року повністю прибрати зі своїх магазинів одноразові предмети з пластику на тлі зростаючої стурбованості у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

Також одна з найбільших в світі мереж ресторанів швидкого харчування – американська корпорація McDonald's – з травня цього року у Великобританії відмовилася від пластикових трубочок.

Раніше повідомлялося, що постановою президента Узбекистану «Про заходи щодо подальшого вдосконалення системи поводження з побутовими відходами» з 1 січня 2019 року в торгівлі і сфері послуг забороняється безкоштовна видача пакетів з полімерної плівки. Крім того, в країні забороняється виробництво пакетів з полімерної плівки, товщиною менше 40 мікрон (за винятком пакетів, вироблених для експорту). Під заборону також потрапило ввезення на територію республіки пакетів з полімерних плівок.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА