У Миколаєві понад 33 кілометрів мереж каналізації зношені, знаходяться в аварійному стані і давно потребують   заміни. Про це повідомляє «Миколаївводоканал» на своїй офіційній сторінці в Facebook. 

 З 80-х років минулого століття в Миколаєві ніхто не займався масштабним ремонтом мереж водовідведення.   Більшість з них вже вичерпали свої ресурси, тому можна побачити велику кількість аварій і закупорок. У місті   понад 33 кілометрів аварійних каналізаційних мереж. Пов'язано це з експлуатацією залізобетонних колекторів,   термін використання яких – 25 років.

 – Що відбувається при руйнуванні колектора? По-перше, випливають стоки, і чим більше колектор, тим гірші   наслідки. По-друге, на місці руйнування колектора утворюється провалля. Часто їх можна побачити на дорогах,   але існує ризик, що під землю можуть піти об’єкти інфраструктури т цілі будівлі. Ремонт колекторів і ліквідація   наслідків руйнувань вимагають значних коштів, багато часу, зусиль і супроводжуються відключенням від   водопостачання. Побудовані за радянських часів каналізаційні мережі із залізобетону не підходять для зведення   колекторів. У зв'язку з виділенням зі стоків сірководню в процесі транспортування стічних вод відбувається активна корозія верхньої частинини склепіння труб колекторів: бетон стає крихким, сталева арматура іржавіє, труба втрачає міцність і руйнується. Верхній шар грунту поступово вимивається стічними водами і над трубами утворюються великі порожнини, які потім призводять до провалів, – сказано в повідомленні.

Щоб не допустити аварій у місті МКП «Миколаївводоканал»  за підтримки міського голови Олександра Сенкевича продовжує роботу з Міжнародним інвестиційним банком. Проект співпраці реалізується в три етапи: на першому буде замінено 210 метрів колектора по вулиці Коваля діаметром від 1200 до 1400 мм. На другому – реконструйовано 1969 метрів каналізації по вулиці Адмірала Макарова діаметром від 400 до 600 мм. На третьому – 1099 метрів колектора діаметром від 600 до 800 мм по вулиці Малій Морській. Санація та реновація колекторів з використанням сучасних полімерних труб дозволяє надійно захистити їх від агресивного впливу газової корозії.

Також у повідомленні зазначено, що треба об'єднати зусилля водоканалів, громадськості, міст і держави за двома напрямками: законодавче забезпечення та фінансування. Фінансувати відповідні роботи повинні самі водоканали, міські бюджети, державний бюджет і міжнародні фінансові організації на певних умовах. Потрібно звернути особливу увагу і на внутрішнього інвестора. Він повинен бути впевненим, що інвестиції повернуться. Механізмом може стати стимулююче формування тарифів – так зване RAB-регулювання. Це дозволить внутрішнім інвесторам вкладати кошти, маючи реальні гарантії їх повернення.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА