Лондонська каналізація виявилася заблокованою величезним об'єктом, на усунення якого знадобилося майже   два  місяці.

 Брила жиру довжиною 250 метрів і вагою в 130 тонн, яка заблокувала мережі на сході Лондона, була   переможена  після дев'ятитижневої боротьби комунальників.

 Гігантський жирберг (від слів «жир» та «айсберг») – тверда маса з застиглого жиру, вологих серветок, підгузків,   масла та презервативів – був виявлений у каналізаційному тунелі вікторіанської епохи в районі Уайтчепел.

 Асенізаторам компанії Thames Water, що відповідає за всі каналізаційні труби під вулицями міста, знадобилося   понад два місяці на боротьбу з цим монстром.

 Проникнути в каналізацію не так просто, а виймати звідти тонни жиру – ще складніше. Над вилученням  жирберга працювала команда з дев’яти осіб, фінальну частину роботи довелося виконувати вручну, за   допомогою  лопат.

 Керуючий Thames Water Алекс Сондерс заявив, що «чудовисько остаточно подолано», назвавши роботу по   боротьбі з жирбергом «однією з найогидніших», а масштаб збитку, нанесеного жирбергом каналізації,   величезним.

 Причина виникнення жирберга стали звички місцевих жителів, а саме:

 – звичка смажити їжу в маслі або жирі, а потім зливати цю вже непотрібну, але ще гарячу, і відповідно рідку   жирову масу в раковину на кухні. Масу, яка десь потім, у глибині трубопроводу благополучно застигає, кам'яніє   та  закупорює всі труби.

– звичка викидати в унітаз настільки дивні предмети як вологі серветки, тампони,  колготки тощо.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА