Головне управління Госпродпотребслужби Миколаївської області, з метою вивчення стану забезпеченості   населення області питним водопостачанням, провело інвентаризацію всіх населених пунктів, а саме: як   забезпечується питною водою кожен населений пункт області.

 Результати виконаної роботи показали, що забезпечення населення питною водою з поверхневих джерел наявне   тільки в 5 містах. Більшість же населення області для питних потреб використовує воду зі свердловин, що   розташовані в захищених водоносних горизонтах. Зараз, у Миколаївській області налічується 524 водопроводи зі   свердловин, які забезпечують питною водою 465 населених пунктів (51,8 % від загальної кількості населених   пунктів області).

 Також 154 населених пункти використовують в якості питних джерел громадські шахтні колодязі, які   заповнюються ґрунтовими водами. Це становить 17,2 % від загальної кількості населених пунктів.

Слід зазначити, що водоносні горизонти ґрунтових вод є незахищеними, тому вони можуть бути забруднені як бактеріальною мікрофлорою, в зв'язку з близьким розташуванням вигрібних ям тваринницьких ферм, полів фільтрації, так і небезпечними хімічними речовинами, внаслідок використання на суміжних сільськогосподарських угіддях мінеральних добрив.

Однак найбільше занепокоєння викликає те, що 278 населених пунктів взагалі не мають ані водопроводів, ані громадських колодязів. Це 31% від загальної кількості населених пунктів в області. Населення тут використовує воду з індивідуальних джерел  на власних подвір'ях. І якщо для сільських та міських водопроводів здійснюється лабораторний контроль якості води, то на індивідуальних подвір'ях вода взагалі не контролюється. Отже зрозуміло, що немає ніяких гарантій, що вода з приватних джерел водопостачання відповідає встановленим стандартам і не створює загрози для здоров'я.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА