В останню декаду травня у Житомирі за кредитні кошти Світового банку розпочато масштабну заміну   мереж  водопостачання. Підрядна організація розділила роботу на декілька етапів. Зараз методом   горизонтального буріння замінюють майже півтора кілометри водогону на вулиці Радоновій. Його буде   змонтовано з поліетиленових труб діаметром 500 міліметрів. 

 Загалом плануються заміна майже десять кілометрів магістральних трубопроводів. Ці роботи спрямовані на   покращення якість води в кранах житомирян. Проект розбито на декілька ділянок, і оновлення мережі на вулиці   Радоновій є першим етапом.

 «У рамках реалізації розвитку міської інфраструктури в Житомирі заплановано реалізацію п’яти проектів. Один з   них – реконструкція магістральних трубопроводів. Буде замінено дев’ять з половиною кілометрів водогонів та сім   дюкерних переходів. Наступною ділянкою, яка піде в нас в роботу, буде мережа Чуднівській, потім – спуск до   річки Тетерів, далі зміна дюкерного переходу. Потім йдемо по зарічанських землях, знову виходимо дюкерним   переходом біля дитячої лікарні і піднімаємось вверх. Це буде друга ділянка», – розповів Олександр Гаврилов,   директор з розвитку та капітального будівництва КП «Житомирводоканал».

У водоканалі сподіваються, що завершення робіт суттєво поліпшить якість води, адже поліетиленові труби є найкращим рішенням для питного водопостачання. Підрядники методом санації замінять ділянки водогонів, які пролягають під водою річки Тетерів. Трубопроводи, якими нині вода подається у квартири житомирян, не зазнавали капітальних ремонтів та оновлень ще з 80-х років минулого сторіччя.

«Найважливішим кроком буде те, що ми замінимо сім дюкерних переходів. Щоб ви собі уявили, це трубопроводи, що проходять через річку. Вони були закладені дуже давно,  в 70-80-ті року минулого століття, і їх стан вкрай незадовільний. Трубопроводи є частково не герметичними, тобто наявне додаткове забруднення води, яка проходить через ці магістральні трубопроводи», – зауважив Олександр Гаврилов.

На підприємстві пояснюють: щоб забезпечити містян якісною водою будівництва самих лише очисних споруд (за кредитні кошти Світового банку) недостатньо,  оскільки після очистки вона усе одно потрапляє до старих водогонів, які здебільшого вже давно вичерпали максимальний термін своєї експлуатації.

Будівельники планують завершити роботи на вулиці Радоновій за два тижні, і одразу перейдуть на наступну ділянку реконструкції водопровідних мереж.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА