Журнал продовжує публікацію циклу статей «ТОП-10 рішень, щоб зекономити при будівництві мереж, не втрачаючи якість», які допоможуть зменшити витрати при будівництві та відновленні мереж водопостачання та каналізації, зберігаючи при цьому якість виконаних робіт. 

 

1. Використання ПВХ труб для мереж водопостачання та водовідведення

2. Використання сідлових відводів

3. Коефіцієнт запасу міцності (КЗП) 2.0 у мережах газопроводів України

4. Труби  КОРСИС ПРО. Опубліковано у № 1 2014, с. 26-29

   5. Використання технічної труби в системах поливу

6. Труби КОРСИС ID – двошарові гофровані поліетиленові труби для безнапірної каналізації

7. Труби ПРОТЕКТ – поліетиленові труби для напірного водопостачання із захисним шаром

8. Зливові колодязі для приватного будівництва

9. Безколодязне встановлення запірної арматури. Опубліковано у № 4 2013, с. 46-49

10. Санація трубами СПІРОКОР 

Для розширення існуючого розмірного ряду труб  КОРСИС та КОРСИС ПРО було прийнято рішення щодо виробництва труб КОРСИС ID. На відміну від труб КОРСИС, труби КОРСИС ID вимірюються за внутрішнім діаметром.

Труби КОРСИС ID – це гофровані труби з двошаровою профільованою стінкою класу жорсткості  SN 2, SN 4 та SN 8. Виготовляються згідно з ДСТУ Б В.2.5-32:2007 із поліетилену методом соекструзії, мають гладкий внутрішній шар білого кольору та чорний світлостабілізований зовнішній профільований шар у вигляді гофри.

Труби виготовляються у відрізках довжиною 6 та 12 м з внутрішніми діаметрами від 200 до 800 мм. Типорозміри та вага труб КОРСИС ID наведені в табл.1.

Ці труби призначені для будівництва та реконструкції підземних мереж водовідведення, безнапірної, господарсько-побутової та зливової каналізації, водостоків, скидання промислових вод,  температура стоків від 0 до 45 °С.  

З‘єднуються в розтруб або за допомогою ущільнюючої манжети та муфти.

Гідравлічний розрахунок слід виконувати згідно з ДБН В.2.5-75:2013 «Каналізація, зовнішні мережі та споруди за фактичним (внутрішнім) діаметром труби».

У населених пунктах або районах міст із малоповерховою забудовою з витратою стічних вод до 300 м3/добу для внутрішньоквартальної та вуличної мереж допускається застосування труб діаметром 150 мм.

Для виробничої каналізації на підставі технологічних розрахунків допускається застосування труб діаметром менше ніж 150 мм.

Переваги труб КОРСИC ID:   

● у 8-10 разів легші за чавунні і бетонні;

● існує можливість багаторазового перемонтажу при низьких витратах;

● стоки, що замерзли всередині труби, не зашкодять їй;

●  прості в обслуговуванні (такі труби легко замінюються та ремонтуються);

● поворот траси на невеликий кут може бути реалізований шляхом повороту труби в розтрубних з'єднаннях; 

● незалежно від класу жорсткості, труби КОРСИС ID мають однаковий розмір муфт і розтрубів, що дозволяє з’єднувати труби з різним класом кільцевої жорсткості. Завдяки такій гнучкості можливе комбінування труб з різними класами жорсткості залежно від вимог проекту.  

Розглянемо конкретний приклад економії при використанні труб КОРСИС ID

Проект. Згідно з гідравлічним розрахунком необхідно побудувати побутову каналізацію Ø 500 мм довжиною 500 м.п. при глибині закладання 3 м до верху труби. 

Для проекту можна підібрати наступну трубу продукцію: труби ПЕ 100 SDR 26 Ø 560 мм, труби КОРСИС Ø 630/535 мм або ж труби КОРСИС ID 500/566 мм. 

 

Автор: Павло Шумило

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА