Зараз на ринку України представлено терморезисторне зварювальне обладнання самих різних виробників – від Georg Fischer, Rothenberger, Friatec до KamiTech, Nowatech і Траса-М. У цій публікації описані терморезисторні апарати Траса-М і Траса-М Плюс, як в нинішніх складних економічних умовах є альтернативою більш дорогим закордонним аналогам.

Модель апарата Траса-М призначена для зварювання звичайних терморезисторних фітингів діаметром до 630 мм, а модель Траса-М Плюс для зварювання поліетиленових труб системи КОРСИС ПЛЮС із закладною спіраллю діаметрами 1200–2600 мм. Апарат Траса-М є непоганим аналогом апаратів Georg Fischer і KamiTech.

151 44

Основні переваги апарата Траса-М:

• простота ремонту;

• легкість і зручність експлуатації та транспортування;

• надійні наконечники;

• просте покрокове меню;

• швидка повірка;

• захист від підвищеної напруги джерела живлення.

Простота ремонту забезпечується наявністю всередині апарата всього двох плат - процесорної та силової. Їх швидка заміна дозволяє заощадити час на простоювання об'єкта через поламку обладнання. Застосування в силовій частині апарата сучасних технологій зумовило зменшення ваги і відповідно підвищило зручність роботи з ним у польових умовах. Дерев'яний кейс забезпечує більш надійне транспортування апарата. Змінні наконечники, що підключаються до фітингів, аналогічні наконечникам на швейцарському обладнанні Georg Fischer. Вони більш адаптовані до реалій умов жорсткої експлуатації зварювальниками та розраховані на підвищений ресурс роботи. Простота навігації по меню апарата дозволяє досить швидко знаходити та вибирати необхідну опцію або вводити дані для зварювання.

Апарат має досить мало знімних деталей і легко розбирається. Це дозволяє у стислі терміни проводити його ремонт та повірку, що включає донастройку робочих параметрів зварювання до необхідних заводських.

Апарати Траса-М і Траса М Плюс також мають вбудовану систему захисту при вмиканні джерела живлення від його підвищеної напруги. Це забезпечує збереження працездатності обладнання при експлуатації.

151 45

Також заводом-виробником була видалена жорстка прив'язка апаратів до температури навколишнього середовища при проведенні зварювальних робіт. Апарати можуть здійснювати зварювання фітингів при температурі навколишнього середовища понад +40 ° С.

Для захисту від можливих жорстких умов експлуатації в останніх моделях апарата Траса-М корпус сканера штрих-коду герметизовано спеціальним еластомерним матеріалом, що підвищує його водонепроникність і відповідно подовжує термін його експлуатації.

Якісний сервіс – запорука успіху. Не менш вагомим аргументом для споживача при виборі терморезисторного зварювального апарату є швидка та якісна система сервісного обслуговування.

Сервісне обслуговування – гарантійне та післягарантійне – є невід'ємною частиною клієнтського сервісу. Крім того, відповідно до вимог заводу-виробника та нормативних документів, зварювальні апарати повинні раз на рік проходити технічну діагностику та повірку з метою виявлення можливих пошкоджень обладнання, запобігання його поломок і видачі дозвільних документів для продовження роботи цим обладнанням.

Слід пам'ятати, що всі види сервісного обслуговування та ремонту повинні здійснюватися на виробничо-випробувальних базах сервіс-центрів виробників і постачальників зварювальних апаратів, забезпечених необхідним обладнанням та вимірювальними приладами, де роботи проводяться висококваліфікованими фахівцями, які атестовані в установленому порядку і мають відповідні допуски.

Сервісний центр ТД «Євротрубпласт» надає повний комплекс обслуговування (гарантійне та післягарантійне) з діагностики, перевірки, калібрування й ремонту не тільки зварювальних апаратів Траса-М і Траса-М Плюс, а й обладнання виробництва компаній Georg Fischer, KamiTech і Fusion Provida.

Наш Сервісний центр оснащений усім необхідним сучасним обладнанням, а також має всі основні запасні частини. Це дозволяє уникнути тривалих простоїв і пов'язаних з ними збитків у тих випадках, коли необхідно провести терміновий ремонт зварювального апарата або просто оперативну перевірку його технічного стану.

 

Автор: Єгор Бурлаченко

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА