Журнал Полимерные трубы - Новости отрасли

Каналізаційні мережі Черкас у критичному стані

Каналізаційні мережі Черкас у критичному стані

Спеціалісти Черкаського водоканалу б’ють на сполох: магістральні каналізаційні колектори обласного центру  у критичному стані. Побудовані за радянських часів із залізобетонних труб, вони експлуатуються вже близько 30-40 років і під дією газової корозії, спричиненої постійними випаровуваннями каналізаційних стоків, практично вичерпали свій запас експлуатаційної міцності. Зараз  більша частка пошкоджених каналізаційних  труб тримається лише на прогнилих залишках залізної арматури. 

Загалом частка аварійних каналізаційних трубопроводів становить 68,99 %, і тільки 31,01 % каналізаційних мереж працюють  стабільно.

Зважаючи на це, експлуатація головного каналізаційного колектора по вулиці Чигиринській під загрозою. За останні роки тут сталися три потужні аварії, їх ліквідація коштувала понад 1 млн. гривень. З них 317 тис. гривень було виділено з міського бюджету, решта – витрати міського водоканалу.

Такий само критичний стан на дільниці магістрально каналізаційного колектора по вулиці Гоголя (від вулиці Чехова до вулиці Добровольського). Каналізація із залізобетонних  труб вже відпрацювала свій експлуатаційний термін. Для ліквідації трьох аварій, що сталися протягом останніх років, знадобилося понад  1 млн. 300 тис. гривень.

У цілому ліквідація аварій на ділянках колекторів вартувала Черкасам й "Водоканалу" понад 2 млн. гривень. Директор "Черкасиводоканалу" Сергій Овчаренко зазначив, що ці кошти можна було б витратити на спорудження нових магістральних (вуличних) каналізаційних мереж, адже ще близько 14 % мешканців міста не мають водовідведення і мусять користуватися вигрібними ямами.

Зазвичай, аварії на каналізаційних колекторах призводять певних руйнувать,  це суттєво впливає на забезпечення нормальної життєдіяльності міста: знижується тиск подачі води, можливі тимчасові обмеження у водопостачанні та водовідведенні.

Регулярні ліквідації аварійних ситуацій на каналізаційних колекторах в останні кілька років  показують, що пориви труб можуть статися будь-якої миті. Слід зазначити, що не зважаючи на нестачу коштів і дуже низький рівень державного фінансування Черкаський водоканал не припиняє роботи з оновлення міських каналізаційних мереж. При цьому будівельники використовують сучасні будівельні матеріали. Оновлені ділянки трубопроводів монтуються з полімерних труб: поліетиленових та труб з ПВХ.

Каналізаційні мережі Черкас у критичному стані

Каналізаційні мережі Черкас у критичному стані

Каналізаційні мережі Черкас у критичному стані

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА