Для проектантів і будівельників журнал розпочинає публікацію циклу статей, що допоможуть зменшити витрати при будівництві та відновленні мереж водопостачання і каналізації, зберігаючи при цьому якість виконаних робіт. Наводимо  анонси статей, у яких будуть детально розглянуті пропозиції та надано обґрунтування щодо використання наступних матеріалів і технологій: 

1. Використання ПВХ труб для мереж водопостачання та водовідведення

У наш час при будівництві мереж водопостачання все більше використовуються полімерні труби. Тому часто виникає запитання, труби з якого полімерного матеріалу вигідніше застосовувати у конкретній ситуації. В даній статті будуть розглянуті ситуації, коли використання ПВХ труб забезпечує значну економію при будівництві мереж водопостачання, прописані основні вимоги до монтажу та прокладки труб ПВХ. 

2. Використання сідлових відводів

Сідлові відводи призначені для врізки у трубопровід, вони також використовуються як альтернатива стандартним трійникам. Зі статті можна буде дізнатися про особливості використання сідлових відводів та їх основні типи й переваги застосування. 

3. Коефіцієнт запасу міцності (КЗП) 2.0 у мережах газопроводів України

Коефіцієнт запасу міцності – це співвідношення максимально допустимого тиску, який може витримати трубопровід, до робочого тиску в мережі газопроводу. У цій статті ви дізнаєтеся, як КЗП впливає на максимальний тиск у мережі, які переваги дає використання КЗП 2.0 і яка документація необхідна для застосування труб з КЗП 2.0 у мережах газопостачання України. 

4. Труби  КОРСИС ПРО

У даній статті будуть описані переваги використання двошарових гофрованих труб КОРСИС  ПРО, виготовлених із поліпропілену з підвищеним класом жорсткості SN 16, розглянуто, в яких випадках економічно обґрунтовано використовувати труби з підвищеним класом жорсткості, наведено розмірний ряд цих труб та особливості проектування.      

5. Використання технічної труби в системах поливу

Зрошення – необхідна умова високих врожаїв, особливо в південних регіонах України, використання поліетиленової технічної труби є оптимальним варіантом для систем поливу. Зі статті ви дізнаєтеся, які переваги отримаєте при використанні технічної труби з поліетилену в системах поливу. 

6. Труби КОРСИС ID – двошарові гофровані поліетиленові труби для безнапірної каналізації

Для полегшення вибору труби згідно з гідравлічними розрахунками та для збільшення номенклатури наявних діаметрів було розпочато виробництво двошарових гофрованих труб КОРСИС ID. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості труб КОРСИС ID, розмірний ряд та технічні характеристики цих труб. 

7. Труби ПРОТЕКТ – поліетиленові труби для напірного водопостачання із захисним шаром

Труби ПРОТЕКТ застосовують при траншейній укладці без використання піщаної засипки, при прокладці в нестійких і рухливих ґрунтах, при роторній укладці, а також при використанні безтраншейних технологій: горизонтальному направленому бурінні, проколах за допомогою пневмопробійника, релайнінгу та інших методах реновації та прокладання нових мереж. У даній статті буде показано, в яких випадках економічно обґрунтовано використовувати труби із захисним шаром, наведено їх розмірний ряд та особливості проектування. 

8. Зливові колодязі для приватного будівництва

При будівництві мереж водовідведення та дренажу в приватному секторі необхідне універсальне обладнання, яке можна відрегулювати під потрібні висоти на місці.  Таким обладнанням є дощові колодязі малого діаметра. З публікації ви дізнаєтеся, в яких випадках краще встановлювати колодязі малого діаметра, зможете ознайомитися з їх типорозмірами та особливостями конструкції та монтажу. 

9. Безколодязне встановлення запірної арматури

Цей метод установлення запірної арматури широко застосовується за кордоном, у нас же він тільки починає завойовувати ринок і з кожним роком набирає популярність у фахівців будівельної галузі. Зі статті ви дізнаєтеся про переваги встановлення запірної арматури безколодязним методом, плюси для будівельних компаній та проектних організацій, про термін служби запірної арматури при підземній установці та особливості конструкції та монтажу. 

10. Санація трубами СПІРОКОР

Санація (оздоровлення) – сучасний спосіб ремонту труб, що має на меті відновлення несучих властивостей трубопроводів і передбачає мінімізацію (в ідеалі – повну відсутність) земляних робіт.

У даній статті буде розглянуто технологію санації, а також описано основні принципи санації спіральнонавитими  трубами СПІРОКОР.

Атор: Павло Шумило

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА