Аналітична група Freedonia опублікувала дослідження «Пластикові та конкурентні труби», присвячене розвитку ринку трубної продукції США на період з 2008 по 2018 роки. 

Відповідно до даних дослідження в 2018 році загальний попит на труби з різних матеріалів у США перевищить $ 63 млрд. 

143 34

Обсяги споживання трубної продукції будуть істотно залежати від зростання видобутку нафти та природного газу, оскільки труби є невід'ємною складовою процесів буріння і трубопроводів нафтогазової галузі. Зростання житлового будівництва в поєднанні із забезпеченням високого рівня комфорту при реконструкції житлового фонду сприятиме збільшенню споживання водопровідних і каналізаційних труб. Розвиток міської інфраструктури забезпечить зростання споживання труб при спорудженні зовнішніх інженерних мереж. Також попит у трубній галузі буде обумовлений матеріалом труб, враховуючи тенденцію скорочень витрат при будівництві будинків. 

Станом на 2013 рік найбільша частка трубного попиту за вартістю припадає на сталеві труби – 62 % від загального обсягу. Це обумовлено їх пріоритетним використанням на великому нафтогазовому ринку. Сталеві труби є домінуючими в нафтогазовій галузі у зв'язку з їх порівняно невисокою вартістю та високою кільцевою жорсткістю. На думку аналітика Matt Zielenski, великі обсяги бурових робіт і у зв'язку з цим зростання протяжності магістральних і розподільних мереж у країні будуть постійно збільшуватися, забезпечуючи тим самим зростання споживання сталевої трубної продукції. 

143 34a

Стосовно пластикових труб аналітики прогнозують: до 2018 року попит на труби з різних полімерних матеріалів збільшуватиметься на 8,7% щорічно. В останні роки спостерігається інтенсивне заміщення полімерними трубами конкурентних труб зі сталі та бетону. Пластикові труби все ширше використовуються при будівництві мереж питного та технічного водопостачання, каналізації та дренажу, газопостачання, а також при модернізації зношених інженерних мереж з традиційних матеріалів. Низькі витрати по відновленню та будівництву стимулюватимуть попит на пластикові труби.

Попит на трубну продукцію y США, $ млн. (© 2014 по Freedonia Group, Inc)

143 35

У 2013 році за обсягами споживання перше місце належить трубам з ПВХ, і ця тенденція продовжуватиметься до 2018 року. Труби з полівінілхлориду широко використовуються у трубопроводах питного водопостачання, каналізації, а також у сільському господарстві (системи поливу та комунікації в тваринництві). Попит на ПВХ труби обумовлений міцністю та корозійною стійкістю матеріалу. 

Частка труб з поліетилену високої густини (ПЕВГ) у загальному обсязі споживання полімерної трубної продукції дещо поступається ПВХ трубам. Однак попит на ПЕ труби зростає з кожним роком і до 2018 досягне найбільш високого рівня. Це пояснюється все масштабнішим використанням поліетиленових труб у водопровідних і каналізаційних мережах, газопостачанні, дренажі та іригації. Технологічні властивості ПЕВГ забезпечують поліетиленовим трубопроводам значну довговічність (до 100 років) і високу корозійну стійкість, а це дві основні умови безаварійної роботи будь-якої трубопровідної системи.

143 35a

Джерело: KWD-globalpipe

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА