Не типова зима призводить до аварій на водогонах

За останній тиждень на водогонах Черкас трапились декілька серйозних аварій, спричинених, на думку місцевих комунальників,  тривалою експлуатацією трубопроводів та температурними перепадами, через які відбувається різке відтавання замерзлого ґрунту. Труби цього просто не витримують й руйнуються.

Як зазначив Василь Литвиненко – начальник цеху мереж водопостачання та водовідведення – за таких погодних умов трапляються поперечні переломи зношених труб, порушуються стики між трубами, спостерігається їх розгерметизація, відгнивають врізки водопроводів тощо.

Наприклад, на перетині провулку Жилкоповського та вулиці Сєдова була ліквідована аварійна ситуація, коли стався поперечний перелом чавунної труби діаметром 150 мм. Ремонтники встановили на місці пориву ремонтний хомут  «ГЕБО»  і впоралися за дві години.

На перетині вулиці Чорновола та провулку Пархоменка стався порив водопроводу на місці врізки що прогнила діаметром 150 мм від магістральної мережі. І знов комунальники оперативно «залатали» трубопровід, замінивши пошкоджену ділянку труби. 

Прихований порив було зафіксовано на розі вулиць Рябоконя–Петровського. Ймовірною причиною аварії працівники цеху мереж ВіВ називали порушення герметизації чавунної труби корінням дерев, що розташовані над водопровідною мережею. У цьому випадку вода не вийшла на поверхню, а почала підтоплювати тепломережі. Аварійну ділянку довелося тимчасово перекрити та встановити заглушку. Спеціалісти водоканалу планують відновити трубопровід методом санації і прокласти тут 20 метрів поліетиленової труби діаметром 110 мм.

Слід зазначити, що всі ці аварії типові для старих мереж, де труби вичерпали свій експлуатаційний ліміт. Усі черкаські водогони, збудовані з полімерних труб, не залежать від температурних перепадів і працюють безперебійно.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА